пʼятниця, 16 червня 2017 р.

Літні мовні табори 2017

З 1 червня по 16 червня на базі Староталалаївської, Плугатарської, Харківської, Липівської, Талалаївської, Красноколядинської, Чернецької ЗОШ району працювали літні мовні школи. Загальна кількість дітей у таборах становила 109 дітей.

Літні мовні табори дали можливість дітям вивчати англійську мову у цікавій формі, весело провести час разом із друзями, розвинути свої таланти, отримати пізнавальну інформацію, навчитися новому.


Липівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 


Плугатарська ЗОШ І-ІІІ ступенів 


четвер, 15 червня 2017 р.

Відбувся обласний тренінг для вчителів-нефахівців

14–15 червня 2017 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відбувся тренінг для вчителів-нефахівців, які викладають англійську/німецьку мову. В ньому взяли участь Горбань Я.Ю. (Українська ЗОШ) та Ярмоленко О.С. (Березівська ЗОШ).

Визначено результати ЗНО з іноземних мов

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього оцінювання з англійської, німецької, французької та іспанської мов.

Зміст сертифікаційної роботи ЗНО був визначений на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання з зазначених предметів.

Усі тести з іноземних мов містили 43 завдання, за правильне виконання яких учасник мав можливість отримати 56 тестових бали.

Тестові роботи всіх учасників тестування розпізнані, ідентифіковані та перевірені. Результати тестування розміщені на інформаційних сторінках абітурієнтів.

Пороговий бал склав/не склав для усіх тестів ЗНО з іноземних мов був встановленийекспертною комісією напередодні і склав 14 тестових балів.

В основу визначення рейтингу кожного абітурієнта покладені його результати, обраховані на основі загальної суми тестових балів. Результати будуть вказані в інформаційних картках до сертифікатів ЗНО, що кожен учасник тестування зможе роздрукувати з власної інформаційної сторінки на сайті УЦОЯО.
Усі учасники, які подолали визначений експертами бар’єр отримали рейтингову оцінку, що визначена за шкалою від 100 до 200 балів. Отриманий результат тестування учасники ЗНО зможуть використовувати під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів.
Оскільки результати зовнішнього оцінювання з іноземної мови можуть бути зараховані як державна підсумкова атестація за шкільний курс з англійської, німецької, французької або іспанської мови, Українським центром оцінювання якості освіти складено та затверджено окремі таблиці переведення тестових балів у шкалу 1-12 балів.
Учасники тестування поточного року зможуть ознайомитись зі скан-копіями своїх бланків відповідей. Бланки відповідей будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників.
Також, у випадку сумнівів щодо об’єктивності визначених результатів, учасник тестування має право подати апеляційну заяву, надіславши її поштою на адресу Українського центру оцінювання якості освіти протягом 5 календарних днів з моменту оголошення результатів тестування.
Таблиця переведення тестових балів з англійської мови у 200-бальну шкалу:

вівторок, 13 червня 2017 р.

Ключові зміни оновлених програм 5-9 класів

ІНОЗЕМНІ МОВИ. 5-9 КЛАСИ
1. Удосконалено застосування компетентнісного підходу до навчання іноземної мови в контексті положень «Нової української школи» згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.
2. Створено проект пояснювальної записки до програми – визначено ієрархію цілей навчання, завдання навчального предмета узгоджено із галузевою та освітньою метою, а також із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти: викладання, вивчення, оцінювання.
3. Узгоджено термінологічний апарат, зокрема, назви комунікативних умінь, із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти.
4. Виокремлено в навчальних програмах чотири інтегровані змістові лінії, а саме: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров'я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність», які спрямовані на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння з різних предметів у реальних життєвих ситуаціях.
5. Додано новий розділ до змістової частини програми «Інтегровані змістові лінії та орієнтовні способи їх реалізації», в якому для кожного класу за тематикою ситуативного спілкування сформульовані відповідні комунікативні вміння.
6. Визначено очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів відповідно до рівнів і дескрипторів комунікативних умінь Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти (комунікативна компетентність).
7. Окреслено лексичний, граматичний і фонологічній діапазон учня/учениці на кінець 9-го класу (лінгвістична компетенція).
8. Уточнено орієнтовний розподіл змісту по класах стосовно сфер спілкування, тематики ситуативного спілкування, мовленнєвих функцій та мовного інвентаря.
9. Внесено до складу граматичного мінімуму (англійська мова) у 5-му класі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови вивчення часових форм Present та Past Continuous, які були вилучені з програм для початкової школи у процесі їх оновлення.
10.Перенесено зміст рубрик «Соціокультурна компетенція», «Загальнонавчальна компетенція» в опис компетентнісного потенціалу предмета «Іноземні мови» до відповідної компетентності з метою уникнення дублювань.
11.Введено орієнтовні параметри оцінювання в узгодженні з програмами початкової школи, конкретизовано кількісні показники з усного сприймання.
12.Змінено змістове наповнення теми «Засоби масової інформації» у 9 класі з метою її оптимізації і відповідно до інтересів сучасних учнів.
13.Виправлено друкарські та стилістичні неточності.